Spiek kwarcowy w łazience — dlaczego warto go zastosować?

15 czerwca 2022
Projekt bez tytułu

Łazienka to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Warto zadbać o to, aby przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna, a także stylowa. Jednym z największych trendów ostatnich miesięcy jest spiek kwarcowy.

Spiek kwarcowy – styl i dobra jakość!

Spiek kwarcowy jest ceniony przede wszystkim za jego oryginalny wygląd. Ta kompozycja materiałów naturalnych prezentuję się bardzo estetycznie, a jednocześnie elegancko. Ogromną zaletą płyt jest ich niska waga, pozwala to uniknąć ich podziałów co optycznie powiększa pomieszczenie. Ten sposób wystroju wnętrza można wykorzystać zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich przestrzeni.

Jeśli mowa o zaletach spieku kwarcowego, nie można zapomnieć o ich wysokiej jakości. Spiek kwarcowy bardzo dobrze sprawdzi się nie tylko w łazience, ale także w kuchni, gdzie panują specyficzne warunki. Jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na wilgoć, nagłe zmiany temperatur, a także grzyby oraz pleśń. Dzięki zastosowaniu spieku kwarcowego można mieć pewność, że aranżacja łazienki będzie prezentowała się doskonale przed długie lata.

Spiek kwarcowy w łazience – wiele zastosowań !

Warto pamiętać, że spiek kwarcowy daje naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o ozdobienie łazienki. Materiałem tym można pokryć powierzchnię podłóg lub ścian. Sprawdzi się bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie ważna jest wysoka estetyka wykończenia wnętrza. Spiek kwarcowy może ozdobić nie tylko duże, ale także małe elementy wyposażenia łazienki. Oto kilka pomysłów:

● Blat przy umywalce ze spieku – to miejsce jest szczególnie narażone na trudne do usunięcia plamy, a więc trzeba czyścić je regularnie. Blat wykonany ze spieku jest bardzo wytrzymały, a więc częste sprzątanie nie spowoduje uszkodzeń.
● Drzwi pokryte spiekiem – bardzo ciekawy pomysł na dodanie wnętrzu charakteru. Wykończenie drzwi w ten sposób sprawi, że będą prezentowały się jeszcze bardziej atrakcyjnie.
● Wykonanie parapetu spiekiem – w tym miejscu sprawdzi się doskonale. Wystarczy dobrać do tego odpowiednie dodatki i atrakcyjna stylizacja pomieszczenia gotowa.

Spiek kwarcowy można wykorzystać w łazience na wiele sposobów. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobry pomysł, aby uzyskać miłą dla oka i wytrzymałą aranżację pomieszczenia.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense