Onyx – bardzo oryginalne rozwiązanie wystroju wnętrza

29 maja 2023

Onyx (stosuje się także pisownię „onyks”) to jeden z najpiękniejszych naturalnych kamieni, jaki możesz wykorzystać w swoim domu. Nada mu bardzo oryginalnego wykończenia i pozwoli stworzyć Ci ciekawe połączenia kolorów i wzorów.

Dlaczego warto wybrać onyx do swojego domu?

Ten dekoracyjny kamień ma niesamowicie szeroką gamę odcieni, nawet w obrębie jednej barwy. Dostępny jest kolor biały, odcienie beżu, brązu i żółcieni, zieleń jak i również onyx niebieski. Dzięki swojej żyłkowanej powierzchni wygląda zjawiskowo tworząc niepowtarzalne wzory co sprawia, że jest to materiał naprawdę unikatowy. Dodatkowo, jako jeden z nielicznych kamieni naturalnych ma zdolność przepuszczania światła. Dlatego coraz częściej wykorzystuje się go jako ozdobny kamień na ścianę, np jako panele naścienne w kuchni, łazience i nie tylko. Ciekawie podkreśla wystrój nawet bez efektu podświetlenia, choćby z racji swojej niepowtarzalnej barwy.

Warto jednak pamiętać, że ten egzotyczny kamień sprawdzi się głównie jako dekoracja wewnętrzna gdyż jest mało odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Co prawda jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, jednak nie powinien mieć kontaktu z silniejszymi środkami chemicznymi. A z racji jego polerowanego wykończenia może być podatniejszy na zarysowania.

Z ciekawostek, onyx ma również zastosowanie w produkcji biżuterii, co dodatkowo świadczy o jego wyjątkowości.

Wszystkie te cechy sprawiają, że onyx jest idealnym kamieniem, który wspaniale ozdobi ściany naszej domowej przestrzeni.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense