W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się marmur?

16 lutego 2023

Jedną z zalet marmuru jest jego uniwersalność. Ten piękny kamień można wykorzystać w wielu pomieszczeniach w naszym domu. Przedstawiamy nasze pomysły.

Marmur w kuchni ?
Z pewnością mógłby być ozdobą niejednej kuchni, niemniej jednak jest to niepraktyczny materiał do tego pomieszczenia. Dlaczego? – w kuchni, do gotowania używamy produktów, które łatwo mogą zniszczyć ten piękny kamień, np olej, wino, ocet, itp… Spowodowane w ten sposób zabrudzenia mogą być bardzo trudne do usunięcia (mimo właściwej impregnacji) .

Marmur w łazience

Podłogi wyłożone dużymi, marmurowymi płytkami zapewniają nowoczesną, a jednocześnie klasyczną atmosferę w Twojej łazience. Marmurem możemy również obudować ścianę prysznica albo blat wokół umywalki. Ponieważ kamień ten jest obecnie dostępny w rozmaitych kolorach i wzorach, każdy dobierze wersję odpowiednią dla siebie.

Marmur jako urozmaicenie salonu

Obudowa kominka, wyróżniająca się ściana za telewizorem, posadzka, stolik kawowy – marmur w salonie możemy wykorzystać na wiele sposobów. Takie rozwiązanie będzie pasowało do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

Schody z marmuru

Schody wykonane z marmuru sprawdzą się zarówno w mieszkaniu czy domu, ale ze względu na niską odporność na warunki atmosferyczne, kamień ten polecamy do zastosowania wewnątrz. Marmurowe schody mogą być elementem dodatkowym wystroju wnętrz lub z powodzeniem stanowić jego centralny punkt.

Niezależnie od wybory pomieszczenia, w którym chcielibyśmy zastosować marmur, pamiętajmy jednak o jego PRAWIDŁOWEJ IMPREGNACJI, aby uniknąć plam czy przebarwień.

Możliwości włączenia tego kamienia do naszego domu są ograniczone tylko naszą wyobraźnią!

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense