Okładziny ścienne z kamienia

Firma MODECO STONE SP. z o.o. świadczy usługi obłożenia ścian kamieniem naturalnym i spiekiem kwarcowym. Dzięki swojemu unikalnemu pięknu oraz trwałości, jest to eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie dla wymagających.

Ściana wyłożona kamieniem to solidne i efektowne rozwiązanie. Taka okładzina ścienna świetnie odnajduje się w różnych stylistykach. A wyjątkowo dobrze prezentuje się w nowoczesnych domach oraz mieszkaniach, zwłaszcza w towarzystwie drewna, szkła czy metalu. W trendach zaczynają również dominować odważne połączenia faktur, kolorów i materiałów. Dlatego można go z powodzeniem stosować w różnych pomieszczeniach, dodając tym samym prestiżu i osobliwego klimatu. Na przykład w salonie, kamień naturalny najczęściej wykorzystywany jest jako okładzina na kominek albo jako dekoracja całej ściany. Efektownie wygląda zarówno jako mozaika, jak i w formie pływ wielkoformatowych.

Ściana z kamienia naturalnego

Wykonujemy okładziny ścienne we wnętrzach z kamieni naturalnych, takich jak: marmur, granit, trawertyn, a także z onyks i kwarcyt naturalny. Dwa ostatnie można podświetlić aby prezentowały się jeszcze bardziej spektakularnie.

Kamień naturalny jest jednym z najtrwalszych i najszlachetniejszych materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz i w budownictwie. Jego piękno jest ponadczasowe. Dodatkowo, dzięki szerokiej palecie barw, tekstur oraz możliwości wykończenia (obróbki) powierzchni (polerowanie, szczotkowanie, płomieniowanie i piaskowanie) kamień wpisuje się w większość stylów wnętrzarskich.Wyroby z kamienia naturalnego są bardzo trwałe i nie wymagają częstej konserwacji.

Ściana obłożona kamieniem naturalnym to wykończenie bardzo eleganckie i trwałe. Takie rozwiązanie nada wnętrzom charakteru, a ściany staną się naturalnym dziełem sztuki. Na okładziny ścienne stosuje się najczęściej kamień w grubości 2 cm.

Ściana z neolitu
Lada i onyx

Ściana ze spieku kwarcowego

Kamienne ściany można również wykonać z wielkoformatowych płyt spieków kwarcowych. Ze względu na swoje unikalne właściwości, jest to szczególnie polecany materiał na okładziny ścienne. Będzie ozdabiał wnętrze przez długie lata.

Na okładziny ścienne rekomendowane są płyty w grubości 6 mm. Przy zastosowaniu tej grubości płyt można wykorzystać ich maksymalną wielkość 3200-1600 mm co daje wiele możliwości aranżacyjnych i umożliwia optymalne ich wykorzystanie na różnych powierzchniach – są lżejsze od kamienia naturalnego.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense