Ściana telewizyjna – propozycja funkcjonalnej i eleganckiej aranżacji ze spieku kwarcowego!

23 lutego 2023889

Ściana telewizyjna często odznacza się od reszty naszego salonu. Może mieć inny kolor, być wyłożona tapetą albo… spiekiem kwarcowym. Ten kamień idealnie sprawdzi się jako oryginalne rozwiązanie do tego pomieszczenia.

Wyłożenie ściany telewizyjnej kamieniem to bardzo efektowne rozwiązanie

Jeżeli chcemy, żeby nasza ściana za telewizorem się wyróżniała, to najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych płyt, szczególnie w przypadku spieku kwarcowego. Powstaje on w wyniku mieszania, a następnie prasowania wielu materiałów, np. skał granitowych, piasku kwarcowego, iłów łupkowych. W ten sposób powstają bardzo ciekawe wzory i kolory, które na dużych powierzchniach prezentują się bardzo efektownie.

Jaki kolor spieku kwarcowego wybrać do salonu?

Wybór koloru zależy oczywiście od kolorystyki naszego salonu. Jeżeli jest on jasny, np. w bielach i beżach, możemy zdecydować się na monochromatyczny look i wybrać podobne odcienie. Jeżeli jednak wolimy działać na zasadzie kontrastu, możemy wybrać cały czarny spiek, lub taki który ma tylko jaśniejsze żyłki.

Spiek występuje też w kolorach ziemi, brązach i beżach, dlatego będzie pasował do bardziej klasycznych wnętrz, ale nie tylko. Przepięknie skomponuje się również, np. ze stylem boho.

Spiek kwarcowy i jego bardzo szerokie zastosowanie w świecie architektury wnętrz nieustannie przybiera na popularności, szybko zwiększając liczbę swoich „fanów”.

889 comments