Blaty ze spieku kwarcowego

Zobacz, czym charakteryzują się blaty ze spieku kwarcowego. Wyposaż w nie swoją kuchnię, by cieszyć się wyjątkowym i atrakcyjnym wnętrzem.

Zapoznaj się z naszą ofertą i właściwościami produktów, które wykonamy na Twoje zamówienie. Zobacz, czym charakteryzują się blaty ze spieku kwarcowego. Wyposaż w nie swoją kuchnię, by cieszyć się wyjątkowym i atrakcyjnym wnętrzem.

Trendy na wystrój wnętrz nieustannie się zmieniają, ale zawsze pożądane są estetyczne i wytrzymałe produkty. Taki jest prezentowany w naszej ofercie blat kuchenny wykonany ze spieku kwarcowego. To modny i popularny materiał do tworzenia funkcjonalnych elementów niezbędnych w każdej kuchni. Łączy w sobie wiele praktycznych zalet i wyjątkowo elegancki wygląd. Jego uniwersalne kolory z pewnością wpasują się w projekty pomieszczeń urządzonych zarówno w tradycyjnym stylu, jak i w nowoczesnym. Wykorzystuje się go równie często co granit, konglomerat czy marmur i wciąż podbija serca kolejnych miłośników pięknych aranżacji, którym zależy na szykownym, ale też komfortowym w użyciu wyposażeniu.

Czym jest spiek kwarcowy?

Czym jest ten materiał? Warto dowiedzieć się więcej, co to jest spiek kwarcowy, zanim zamówi się wykonany z niego blat kuchenny. To po prostu mieszanka naturalnych minerałów. Nie występuje ona jednak w przyrodzie i jest tworem ludzkich rąk. Aby ją uzyskać, należy zmieszać ze sobą, a następnie sprasować, takie składniki, jak piasek z kwarcu, iły łupkowe, skały granitowe i barwniki. Tak przygotowana mieszanina musi następnie zostać utwardzona w piecu hybrydowym. Dzieje się to w temperaturze powyżej 1200°C. Tak spreparowany surowiec jest twardy i estetyczny, przez co szybko stał się jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia wielkoformatowych płyt stosowanych w przestrzeniach użytkowych.

Gotowe produkty ze spieku kwarcowego są cienkie, od 6-20 mm, co znacznie zwiększa możliwości jego zastosowania. Nie potrzebują dodatkowego wsparcia, by dało się je właściwie zamontować. Materiał ten jest wykorzystywany nie tylko do wytwarzania blatów kuchennych, ale też do wykonywania parapetów czy schodów wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Blat kuchenny spiek kwarcowy
Blaty ze spieku kwarcowego

Blat ze spieku kwarcowego – lekki i wytrzymały

To, czym cechują się nasze produkty, to przede wszystkim wyjątkowa wytrzymałość połączona z lekkością i estetycznym wyglądem. Oprócz wysokiej trwałości, która pozwala zachować kuchenny blat ze spieku kwarcowego na lata w świetnym stanie, łatwo utrzymać go w czystości. To szczególnie istotne w przestrzeniach takich jak kuchnia, w których łatwo jest o zanieczyszczenia czy zniszczenia i gdzie nieustannie korzysta się z ostrych narzędzi, przechowuje różnego rodzaju artykuły spożywcze lub przygotowuje gorące potrawy.

Użycie spieku kwarcowego na blat kuchenny pozwala także na uzyskanie efektu naturalnego kamienia. Jest jednak łatwiejszy w montażu i często nie wymaga specjalnych podkonstrukcji. Ponadto może być dużo cieńszy niż kamień naturalny, dzięki czemu ma dużo szersze zastosowanie. To więc funkcjonalne rozwiązanie także w mniejszych przestrzeniach, w mieszkaniach lub niewielkich domkach. Takiemu blatu nie szkodzi promieniowanie UV, a więc jego kolory nie bledną i nie szarzeją, nawet gdy stoi w nasłonecznionej części wnętrza. Za pomocą spieku kwarcowego możesz także wykończyć meble zarówno w kuchni, jak i w innych pomieszczeniach.

Szybka realizacja zamówień na blaty ze spieku kwarcowego

Nasza firma z siedzibą we Wrocławiu specjalizuje się w wykończeniach płyt do kuchni. Podejmujemy się realizacji blatów kuchennych ze spieku kwarcowego i dostarczamy produkt najwyższej jakości, który przez lata będzie spełniał swoją funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie zdobyte w czasie licznych realizacji tego typu, dlatego szybko ocenimy, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

Blaty kuchenne ze spieku kwarcowego tworzymy z wyjątkową starannością, by gotowe produkty jak najlepiej spełniały oczekiwania użytkowników. Korzystamy z materiałów wysokiej klasy, by przez lata idealnie służyły swoim właścicielom. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, by efekt był doskonały i zgodny z wyobrażeniami klienta na temat tego, jak ma prezentować się jego kuchnia.

Jak dbać o blat kuchenny ze spieku kwarcowego?

Regularna pielęgnacja blatów powinna obejmować dokładne czyszczenie po każdym użyciu. W tym celu wystarczy ciepła woda z odrobiną płynu do mycia naczyń lub delikatnego środka czyszczącego bez substancji ściernych. Pozwoli to usunąć brud, tłuszcz czy bakterie. Po umyciu blat kuchenny ze spieku kwarcowego należy wytrzeć do sucha miękką ściereczką.

Dla zachowania estetyki zalecane jest także okresowe stosowanie specjalnych preparatów pielęgnacyjnych, które wzmacniają kolory oraz ochronną warstwę powierzchniową. Są to zazwyczaj bezbarwne emulsje lub żele nakładane cienką warstwą, a następnie rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni.

Nie bez znaczenia dla trwałości blatów kuchennych jest również ich codzienna eksploatacja. Spiek kwarcowy jest co prawda wytrzymały, ale lepiej unikać niepotrzebnego ryzyka.

Jak wybrać blat ze spieku kwarcowego?

Przy kupnie należy wziąć pod uwagę planowane zastosowanie. Jeśli blat ze spieku kwarcowego ma pełnić funkcję roboczą, materiał ten sprawdzi się idealnie.

Znaczenie ma również kolor i deseń na powierzchni blatu. Pod tym względem spiek kwarcowy daje szerokie możliwości projektowe jako materiał na blat kuchenny – zamówisz go u nas w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach, od jednolitych, przez imitację kamieni naturalnych, po desenie przypominające drewno. Nie czekaj, kup już teraz!

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense