Blaty ze spieku kwarcowego

Zobacz, czym charakteryzują się blaty ze spieku kwarcowego. Wyposaż w nie swoją kuchnię, by cieszyć się wyjątkowym i atrakcyjnym wnętrzem.

Trendy na wystrój wnętrz nieustannie się zmieniają, ale zawsze pożądane są estetyczne i wytrzymałe produkty. Taki jest prezentowany w naszej ofercie blat kuchenny wykonany ze spieku kwarcowego. To modny i popularny materiał do tworzenia funkcjonalnych elementów niezbędnych w każdej kuchni. Łączy w sobie wiele praktycznych zalet i wyjątkowo elegancki wygląd. Jego uniwersalne kolory z pewnością wpasują się w projekty pomieszczeń urządzonych zarówno w tradycyjnym stylu, jak i w nowoczesnym. Wykorzystuje się go równie często co granit, konglomerat czy marmur i wciąż podbija serca kolejnych miłośników pięknych aranżacji, którym zależy na szykownym, ale też komfortowym w użyciu wyposażeniu.

Czym jest spiek kwarcowy?

Warto wiedzieć, czym jest właściwie spiek kwarcowy, zanim zamówi się wykonany z niego blat kuchenny. To po prostu mieszanka naturalnych minerałów. Nie występuje ona jednak w przyrodzie i jest tworem ludzkich rąk. Aby ją uzyskać, należy zmieszać ze sobą, a następnie sprasować, takie składniki, jak piasek z kwarcu, iły łupkowe, skały granitowe i barwniki. Tak przygotowana mieszanina musi następnie zostać utwardzona w piecu hybrydowym. Dzieje się to w temperaturze powyżej 1200°C. Tak spreparowany surowiec jest twardy i estetyczny, przez co szybko stał się jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia wielkoformatowych płyt stosowanych w przestrzeniach użytkowych.

Gotowe produkty ze spieku kwarcowego są cienkie, od 6-20 mm, co znacznie zwiększa możliwości jego zastosowania. Nie potrzebują dodatkowego wsparcia, by dało się je właściwie zamontować. Materiał ten jest wykorzystywany nie tylko do wytwarzania blatów kuchennych, ale też do wykonywania parapetów czy schodów wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Blat kuchenny spiek kwarcowy
Blaty ze spieku kwarcowego

Blat ze spieku kwarcowego – lekki i wytrzymały

To, czym cechują się kuchenne blaty ze spieku kwarcowego, to przede wszystkim wyjątkowa wytrzymałość połączona z lekkością i estetycznym wyglądem. Oprócz wysokiej trwałości, która pozwala zachować produkt na lata w świetnym stanie, blaty łatwo utrzymać w czystości. To szczególnie istotne w przestrzeniach takich jak kuchnia, w których łatwo jest o zanieczyszczenia czy zniszczenia i gdzie nieustannie korzysta się z ostrych narzędzi, przechowuje różnego rodzaju artykuły spożywcze lub przygotowuje gorące potrawy.

Użycie spieku kwarcowego na blat kuchenny pozwala także na uzyskanie efektu naturalnego kamienia. Jest jednak łatwiejszy w montażu i często nie wymaga specjalnych podkonstrukcji. Ponadto może być dużo cieńszy niż kamień naturalny dzięki czemu ma dużo szersze zastosowanie. To więc funkcjonalne rozwiązanie także w mniejszych przestrzeniach, w mieszkaniach lub niewielkich domkach. Takiemu blatu nie szkodzi promieniowanie UV, a więc jego kolory nie bledną i nie szarzeją, nawet gdy stoi w nasłonecznionej części kuchni. Za pomocą spieku kwarcowego możesz także wykończyć meble zarówno w kuchni jak i w innych pomieszczeniach.

Szybka realizacja zamówień na blaty ze spieku kwarcowego

Nasza firma z siedzibą we Wrocławiu specjalizuje się w wykończeniach blatów kuchennych ze spieku kwarcowego. Podejmujemy się ich realizacji i dostarczamy produkt najwyższej jakości, który przez lata będzie spełniał swoją funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie zdobyte w czasie licznych realizacji tego typu, dlatego szybko ocenimy, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

Blaty kuchenne ze spieku kwarcowego tworzymy z wyjątkową starannością, by gotowe produkty jak najlepiej spełniały oczekiwania użytkowników. Korzystamy z materiałów wysokiej klasy, by przez lata idealnie służyły swoim właścicielom. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, by efekt był doskonały i zgodny z wyobrażeniami klienta na temat tego, jak ma prezentować się jego kuchnia.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl