Zalety blatu kuchennego ze spieku kwarcowego

28 czerwca 2022
Projekt bez tytułu

Wybór idealnego materiału na blat kuchenny to nie tylko kwestia jego wyglądu, ale być może przede wszystkim funkcjonalności. Z tego względu coraz większą popularnością cieszy się spiek kwarcowy — materiał do złudzenia przypominający kamień naturalny, a przy tym znacznie od niego praktyczniejszy.

Czym jest spiek kwarcowy?

Spiek kwarcowy tym różni się od jednolitych kamieni naturalnych, takich jak granit czy marmur, że stanowi mieszankę kwarcu i innych mocno rozdrobnionych skał. Materiały te są mieszane, zgniatane i spiekane w temperaturze sięgającej nawet 1200 stopni Celsjusza. W taki sposób naturalny surowiec o niezbyt praktycznych w kuchni właściwościach uzyskuje nie tylko ciekawy wygląd, ale i doskonałe walory użytkowe.

Spiek kwarcowy w roli blatu kuchennego – zalety?

Spiek kwarcowy jako blat kuchenny ma wiele praktycznych zalet. Po pierwsze, jest bardzo lekki, dzięki czemu sprawdza się w projektach, które z różnych przyczyn nie mogą zakładać wykorzystania ciężkich płyt kamiennych. Niska waga spieku kwarcowego przekłada się również na łatwość montażu kuchennego blatu.

Kolejną zaletą zastosowania tego materiału w kuchni jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwość łatwego odnowienia powierzchni blatu. Spiek kwarcowy jest odporny również na działanie detergentów, środków dezynfekujących, a nawet rozpuszczalników. Wynika to z jego niskiej nasiąkliwości. Blat ze spieku kwarcowego jest dzięki temu niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Nie wchłania zabrudzeń, w tym nawet tych tłustych. Można myć go bez obaw zarówno preparatami chemicznymi, jak i zwykłą ciepłą wodą z łagodnym detergentem, o ile pamięta się o ich późniejszym spłukaniu po myciu.

Spiek kwarcowy jest też bezpieczny w kontakcie z żywnością gdyż na powierzchni blatu nie rozwija się pleśń ani grzyby. Ostatnią wartą opisania zaletą spieku kwarcowego jest jego różnorodność kolorystyczna. Na rynku dostępne są nawet białe blaty imitujące marmur, który w przeciwieństwie do spieku jest bardziej wymagającym materiałem pod względem jego pielęgnacji.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense