Granity

Ponieważ granit jest kamieniem naturalnym, dostępne wzory mogą nieco różnić się strukturą, deseniem oraz odcieniem od tych, przedstawionych poniżej. Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem celem potwierdzenia aktualnych stanów magazynowych.

Ich naturalna wytrzymałość, elegancja i trwałość sprawiają, że znajdują one szerokie zastosowanie w wielu projektach architektonicznych. Ten typ materiału dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, od subtelnych odcieni szarości po intensywne barwy. W atrakcyjnych cenach oferujemy we Wrocławiu i okolicach granity na blaty kuchenne, schody, posadzki, okładziny ścian, parapety i inne aplikacje. Z nami zrealizujesz swoje marzenie o wyjątkowej aranżacji swojej przestrzeni. Razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie, aby stworzyć wnętrze, które będzie odzwierciedlać Twój unikalny styl i charakter.

Cechy i właściwości granitu

To kwaśna, głębinowa, lita skała magmowa, która jest zbudowana głównie z kwarcu, skaleni potasowych i plagioklazów. Jej nazwa wywodzi się z włoskiego granito oraz łacińskiego granum i oznacza ziarno. Materiał wydobywany jest właściwie na każdym kontynencie. W Polsce występuje przede wszystkim na terenie Dolnego Śląska (m.in. w strzelińskich kamieniołomach koło Wrocławia), a także w Tatrach.

Twardość granitu jest wyższa , niż marmuru i mieści się w przedziale 6-7 w 10-stopniowej skali Mohsa. Inne właściwości i zalety tego naturalnego kamienia to:

  • łatwość obróbki, cięcia i polerowania,
  • możliwość otrzymania dużych bloków,
  • bogata paleta kolorystyczna, od białej, szarej, żółtej, przez różne odcienie czerwieni, aż po czerń.

To sprawia, że granit jest powszechnie używany jako materiał budowlany, rzeźbiarski, dekoracyjny. Wypolerowany kamień nawet przy wieloletnim oraz intensywnym użytkowaniu pozostaje piękny.

Praktyczne zastosowanie granitu

Od wielu tysięcy lat obróbka kamienia naturalnego odgrywa istotną rolę w życiu człowieka. Granit jest od wieków symbolem solidności i trwałości. W starożytnym Egipcie wykuwano z niego obeliski, które nadal dumnie stoją i są podziwiane. Z tych bloków skalnych budowano fundamenty gotyckich katedr, obronne mury i zamkowe wieże.

Odporność na wysokie i niskie temperatury, zabrudzenia, działanie wody, ścieranie, zarysowania, uderzenia sprawiają, że granit znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz obiektów zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych, we wnętrzach oraz w przestrzeniach zewnętrznych. Jego ponadprzeciętna trwałość i elegancja sprawiają, że świetnie nadaje się na:

  • blaty kuchenne,
  • podłogi,
  • schody,
  • okładziny ścian,
  • parapety okienne,
  • obudowy kominków,
  • wykończenie elewacji.

Jego unikalna struktura sprawia, że każdy kawałek granitu jest niepowtarzalny, co dodaje uroku każdemu wnętrzu. Wielkoformatowe płyty wpisują się w nowoczesny styl budownictwa, a sam wygląd jest niezwykle elegancki. Dzięki temu elementy z tego kamienia mogą tworzyć eleganckie okładziny ścian w kuchniach, łazienkach, przedpokojach oraz tworzyć główną powierzchnię zewnętrzną budynku.

Granit w nowoczesnej aranżacji wnętrz od producenta z Wrocławia

To materiał, który łączy w sobie estetykę, trwałość i funkcjonalność. Jego wyjątkowe cechy sprawiają, że jest idealnym wyborem do projektowania i aranżacji wnętrz, zarówno w domach, jak i w pomieszczeniach komercyjnych. Dostępny w różnych kolorach i wzorach, pozwala na stworzenie niepowtarzalnych i eleganckich przestrzeni, które będą cieszyć oko przez wiele lat. Dlatego też warto rozważyć ten kamień do wykańczania swojego domu czy biura.

W branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych działamy nieprzerwanie od 2000 roku. We Wrocławiu granit oferujemy w szerokim wyborze modeli, którymi można wykończyć kuchnie, łazienki, schody, posadzki, ściany, kominki, parapety i elewacje. Tysiące wykonanych realizacji, gwarancja jakości, nowoczesny park maszynowy, ręczna obróbka krawędzi – to nas wyróżnia!

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense