Piaskowiec i jego zastosowanie?

18 listopada 20224

Piaskowiec jest to drobnoziarnista skała osadowa powstająca z połączenia rożnych minerałów. Jest bardzo plastyczny co ułatwia jego obróbkę i tworzenie ciekawych kompozycji.  Różnorodność kolorów pozwala dopasować go do dowolnego wnętrza tworząc jednocześnie wyjątkowy klimat.

Piaskowce w zależności od technologii obróbki możemy podzielić na:

 • Łupany – świetnie sprawdza się jako wykończenie ogrodzenia bądź elewacji
 • Szlifowany – gładki, wykorzystywany wewnątrz pomieszczeń, np. na podłodze lub jako obudowa  kominka
 • Polerowany – uzyskiwany w procesie precyzyjnego polerowania nabiera połysku; świetnie się prezentuje we wnętrzach w stylu glamour.

Piaskowiec z uwagi na swoje właściwości plastyczne można wykorzystać w wielu miejscach. Może być użyty jako dekoracja ścienna, obudowa kominka lub lustra, np. w postaci dekoracyjnych cegiełek. Piaskowiec w wersji zbitej dobrze sprawdzi się jako materiał na schody czy elewację.

Jest odporny na ogień, niskie temperatury. Jednak należy mieć na uwadze, że piaskowiec bardzo chłonie wodę. Dlatego tak ważne jest zaimpregnowanie materiału zaraz po jego ułożeniu.

Zastosowanie piaskowca jest bardzo duże. W zależności od potrzeb i sposobu wykończenia, kamień ten można wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Można z niego wykonać parapety, balustrady, schody, fasady zewnętrzne oraz może służyć jako element ogrodzenia. Wewnątrz pomieszczeń doskonale sprawdza się jako obudowa kominka, bądź parapet wewnętrzny. Również doskonale spełni swoją funkcję w ogrodzie, jako mały element architektury dekoracyjnej typu studnia, fontanna, obrzeża oczek wodnych, rabatek czy alejek.

Aby piaskowiec zachował swój piękny i elegancki wygląd trzeba pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Im ma bardziej nieregularny kształt, tym mocnej należy zwrócić uwagę na jego impregnację i czyszczenie.

Bezsprzecznie największymi zaletami piaskowca są wytrzymałość i łatwość w obróbce, a jego jasne odcienie nadają wnętrzu przyjazny i ciepły klimat – staje się ono bardziej przytulne. Z powodzeniem może on być zastosowany zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach.

Niestety do wad należy zaliczyć jego porowatość. Bez impregnacji nasiąka wodą i niszczy kamień od środka. Dlatego warto, już na początku, zainwestować w dobrej jakości impregnaty.

4 comments

 • israelnightclub.com

  16 maja 2023 at 14:21

  Itís nearly impossible to find educated people in this particular subject, however, you seem like you know what youíre talking about! Thanks

  Reply

 • In oldd ocasions these therapies have been used to
  offer to soldiers before going to any warfare.
  Anyokne may be affected by this situation from babies to previous folks, both sexes annd it could strike with out
  warning. It may be ceaselessly thought of aas by means of merchandise within the rocess of getting older corresponding to gray hair, and lines
  and wrinkles. Deep relaxation techniques, meditation and therapeutic massage enhance concentration and aid in offering readability of
  thought. Swedish therapeutic therapeutic
  massage accommodates a wide range of methods for muscle relaxation. This
  therapeutic masssage is a wonderful method to deal with sports activities accidents, postural
  misalignment, treating spasms and muscle tension. You want not have to visit your massage therapist every week
  for treating stiff joints, knots, and muscle spasms. Contrary tto the commonly held perception, therapeutic massage has no impact on muscle operate
  (Zainuiddin et al., 2005) and subsequently does not interfere with muscle
  regeneration. A therapeutic massage chair helps to offer you frequent access to therapeutic massage therapy to nip your stress and the bud.
  Imagine the great convenience oof having an arsenal of massage
  therapy at your constant disposal. After we undergo the record of providers provided at a spa, we regularly are likely too imagine howw
  each theraqpeutic massage therapy might be like, before deciding on what
  we want to avail.

  Feel free to surf tto my page :: דירה דיסקרטית בנהריה

  Reply

 • https://share-il.com

  3 czerwca 2023 at 13:32

  Even within the Bible there are mmany references
  to the „Laying-on-of-hands” as a mehod oof curing
  sickness. Massaage is now as soon as more regarded
  as a respectable method of well being care because of the surge
  of interest inn the numerous different approaches to typical medication, nootably in the varieties of physique-oriented therapy.
  For instance, massage chairs now include foot reflexology massage treatments.
  History of Foot Massage as a Healing Art The Chinese
  have been practising the artt of therapeutic foot therapeutic
  massage for as long as 5,000 years. This,
  in fact, spanned many centuries of historical past annd through this time the artwork has been refined annd formed into its current system.

  Remissions related to the natural history of a isease or symptom iin addition to placebo
  results can be main confounders. By making use of strain to the reflex factors, the reflexologist can steadiness your nervous system annd stimulate
  endorphins, the physique’s natural pleasure response, which redues stress and discomfort.

  Also visit my hokmepage … https://share-il.com

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl