Nie masz pomysłu na wykończenie przestrzeni między szafkami kuchennymi?

5 grudnia 2022

Wybierz okładzinę ściany z kamienia!

Przestrzeń pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi, to ważna część wystroju naszej kuchni. Zazwyczaj malujemy ją na ten sam kolor, co reszta ścian albo wykładamy materiałem, który pomoże nam utrzymać czystość podczas gotowania. Ciekawym pomysłem będą tutaj kamienne płytki.

Dlaczego przestrzeń pomiędzy szafkami warto wykończyć kamieniem?

Płytki z kamienia to teraz bardzo popularna opcja w wystroju mieszkania. Wykładamy nimi ściany, podłogi, schody. Z kamienia tworzymy też blaty w kuchni czy łazience. Teraz możemy wykorzystać je również na ścianie nad blatem. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim stylowe. Nada naszej kuchni elegancji, która będzie pasowała zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Wśród kamieni, które nadają się do użycia w kuchni, mamy do wyboru mnóstwo kolorów i wzorów, dzięki czemu na pewno dobierzemy coś dla siebie.

Kamienne płytki w kuchni to też wygoda i funkcjonalność. Idealnie sprawdzi się tutaj na przykład granit, który jest trwały i odporny na zadrapania. Jego gładka struktura sprawia, że nie będzie nasiąkał tłuszczem czy wodą. Takie płytki będziemy mogli łatwo wyczyścić. Nie musimy się więc martwić, jeśli kapnie na nie sos do spaghetti. Jeżeli natomiast wybierzemy płytki o większym rozmiarze, odejdzie nam też zmartwienie z zabrudzeniami fug.

 

Jak widać, płytki kamienne będą idealnym rozwiązaniem do przestrzeni pomiędzy szafkami. Wytrzymałe i różnorodne – dają nam więcej opcji ciekawego wykończenia naszej kuchni.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense