Zalety posiadania schodów z kamienia naturalnego?

15 lipca 2022

Schody w naszym domu, czy te wewnętrzne, czy zewnętrzne, powinny pasować stylistycznie do reszty naszych wnętrz. Oprócz odpowiedniego wyglądu muszą jednak spełniać jeszcze jeden ważny warunek – muszą być wytrzymałe. Na szczęście oba te wymogi spełniają schodu z kamienia naturalnego.

Schody z kamienia to inwestycja na długie lata

Schody są elementem naszego domu, który musi wytrzymywać dużę obciążenie oraz być odpornym na ścieranie. Dotyczy to zarówno schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Te drugie dodatkowo muszą być jeszcze odporne na różne warunki pogodowe. Dlatego właśnie tworzywa naturalne, jak granit czy marmur, nadają się idealnie jako okładzina na stopnie. Granit uchodzi tutaj za kamień praktycznie niezniszczalny, więc jeżeli chcemy mieć schody, które przetrwają lata, to właśnie ten kamień jest stworzony dla nas. Marmur, dedykowany do wnętrz, zapewni nam podobną wytrzymałość, a do tego piękne wzornictwo.

Schody z kamienia naturalnego odznaczają się funkcjonalnością

Schody kamienne, w odróżnieniu od na przykład drewnianych, są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je mopem i są one jak nowe. Sprawdzą się idealnie, jeżeli w naszym domu są dzieci, zwierzęta albo jeżeli mieszkamy na łonie natury i do domu dostaje się dużo kamyczków czy piasku.

Granit i marmur pozwalają na dużą różnorodność

Kamień nie musi też być nudny, wręcz przeciwnie. Obecnie do wyboru mamy kilkadziesiąt wzorów i kolorów, od jasnych, przez kolorowe (róż, zieleń, błękit), po klasyczne ciemne barwy. Dzięki temu możemy je idealnie dopasować do rodzaju i kolorystyki naszych wnętrz. Przy tym kamień kojarzy się ekskluzywnością, dlatego pomimo ich dużej funkcjonalności kamienne schody nadają też naszym wnętrzom elegancji i szyku.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense