Zalety elewacji wentylowanej z kamienia naturalnego, spieku kwarcowego

20 września 2022
blog wrzesien- elewacje

Elewacja wentylowana z kamienia to rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w estetykę i funkcjonalność nowoczesnych domów oraz budynków komercyjnych. Są one idealną alternatywą dla klasycznych fasad.

Dlaczego warto zdecydować się na elewację wentylowaną?

Ta nowoczesna metoda montowania okładzin na budynkach znacznie poprawia ich termoizolację. Pozwala to na oszczędności z zakresu energii i ogrzewania. Elewacje wentylowane montuje się z zachowaniem szczeliny powietrznej – znajduje się ona pomiędzy warstwą termoizolacyjną a samą okładziną. Właśnie w tej szczelinie wentylacyjnej cyrkuluje powietrze, co zapobiega zbieraniu się tam wilgoci.

Zastosowanie na elewacje wyżej wymienionych materiałów spowoduje, ze zapomnimy na długie lata o jej odświeżaniu ze względu na zabrudzenia.

Takie rozwiązanie można stosować nie tylko w nowo budowanych domach, ale też tych starszych.

Do wyboru mamy tutaj różne materiały okładzinowe, takie jak kamień, spieki kwarcowe czy panele kompozytowe.

Elewacje wentylowane z kamienia naturalnego, spieku kwarcowego

Kamień oraz spieki kwarcowe to według nas najlepszy wybór na ten rodzaj elewacji. Zapewniają one nowoczesny i szlachetny wygląd, który idealnie pasuje do nowoczesnego stylu budowania i wykańczania budynków. Wśród kamieni naturalnych można wykorzystać :

  • granit,
  • piaskowiec
  • wapień.

Płyty kamienne  są nie tylko estetyczne, ale też bardzo trwałe. Spieki kwarcowe natomiast są lekkie, dzięki czemu można zastosować większe wymiary płyt i łatwiejsze w konserwacji gdyż nie wymagają impregnacji. Sposób montowania takiej elewacji jest bardzo prosty. To w połączeniu z dużą możliwością wyboru kolorów i wymiarów płyt, sprawia, że elewacja wentylowana z kamienia jest obecnie coraz bardziej popularna.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense