Schody wewnętrzne – granit czy spiek?

16 grudnia 2022

Wiemy, że materiał, z którego wykonane będą schody zewnętrzne, powinien być wytrzymały. W końcu muszą sprostać różnym warunkom pogodowym oraz uszkodzeniom mechanicznym. Co jednak ze schodami wewnętrznymi? One również będą eksploatowane przy codziennym użytkowaniu oraz są narażone na uszkodzenia, np przy wnoszeniu mebli. Dlatego warto wziąć pod uwagę materiał z jakiego będą wykonane, aby przetrwały próbę czasu. Tutaj ważna będzie przyczepność i łatwość utrzymania w czystości. Który więc materiał wybrać na schody wewnętrzne?

Jakie cechy wziąć pod uwagę przy wyborze kamienia do schodów wewnętrznych?

W tej kwestii na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę wykończenie powierzchni kamienia. Chodzi tutaj zarówno o estetykę, jak i funkcjonalność. Polerowany kamień będzie na pewno wyglądał elegancko i modnie. Będzie też łatwy w utrzymaniu czystości. Nie będzie jednak posiadał wysokiej przyczepności.

Druga kwestia to kolor. W przypadku domu, w którym jest pies albo małe dzieci, lepiej jest wybrać ciemniejsze kolory, które nie będą się tak łatwo brudzić. Jeżeli nie musimy się martwić o małych bałaganiarzy, to możemy pozwolić sobie na jaśniejsze odcienie.

Schody wewnętrzne ze spieku – co warto wiedzieć?

Spiek to płyty stworzone z naturalnych materiałów: mogą zawierać kwarc, skały granitowe, iły łupkowe. Chociaż nie są wykonane z kamienia, to posiadają wszystkie jego cechy. Prezentują się w domu bardzo elegancko i ponadczasowo. Dzięki temu sprawdzą się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych. Posiadają też szeroki wybór wzorów i kolorów, więc na pewno wybierzemy wśród płytek spiekowych te idealne do naszych wnętrz.

Przechodząc do funkcjonalności. Ponieważ takie płyty nie zawierają barwników organicznych, to mamy pewność, że nie zmienią koloru pod wpływem promieni słonecznych  – na przykład jeżeli schody są w pobliżu okna. Spieki są też odporne na zarysowania i ścieranie, więc nie musimy martwić się ani o psie pazury, ani o kobiece szpilki. Dlatego właśnie spiek idealnie sprawdzi się na materiał na schody wewnętrzne.

Granitowe schody wewnętrzne – czy sprawdzą się do wszystkich wnętrz?

Granit to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na schody wewnętrzne i nic w tym dziwnego. Do wyboru mamy wiele kolorów i wzorów, więc na pewno znajdziemy płytki odpowiadające naszym wnętrzom. Z drugiej strony granit jest bardzo twardym oraz ma niską ścieralność, dzięki czemu takimi schodami będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat, szczególnie jeżeli je zaimpregnujemy.

Jak widać, zarówno spiek, jak i granit sprawdzą się jako materiał na okładziny  schody wewnętrzne. Będą wytrzymałe, ale też dodadzą wnętrzom modnego wykończenia.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense