Spiek kwarcowy to materiał o sporym potencjale. Wykonuje się z niego okładziny schodowe i kominkowe, parapety wewnętrzne, a także blaty meblowe i inne. Spiek jest coraz częściej wykorzystywany w przemyśle meblowym z uwagi na jego elegancki wygląd nawiązujący do naturalnych kamieni takich jak np. marmur.
Standardowa grubość płyty ze spieku ma od 3 do 12 milimetrów, a w niektórych przypadkach produkowane są także płyty o grubości 20 mm. Jednym z największych walorów spieku jest łatwość docięcia na dowolny kształt lub wymiar. Spiek kwarcowy wykorzystywany jest do wykonywania blatów kuchennych lub łazienkowych. Jednak jego niezbyt duża grubość może być postrzegana jako wada.
Co jednak kiedy chcemy, aby nasz blat był rozmiarowo zbliżony do klasycznego blatu, a zarazem, aby zachował swój niepowtarzalny wygląd?
W takiej sytuacji wykonuje się usługę pogrubienia spieku kwarcowego. Polega ona na zespoleniu płyt ze spieku, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Płyty docina się pod kątem 45o i skleja ze sobą przy użyciu specjalnego kleju. Miejsce klejenia jest prawie niewidoczne, a uzyskany efekt jest zbliżony do naturalnego kamienia.
Ta propozycja jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących konkretnego efektu grubszego i solidnego blatu, przy zachowaniu lekkości spieku kwarcowego.