Nieszablonowa aranżacja ściany przy użyciu spieku kwarcowego

16 sierpnia 2022

Spiek kwarcowy to bardzo ciekawy materiał, z którego tworzy się pływy wielkoformatowe. Ze względu na swoją różnorodność można stosować go zarówno na podłogach, blatach, jak i na ścianach. Podpowiadamy jak urozmaicić nimi nasze wnętrza.

Czym jest spiek kwarcowy?

Jest to mieszanina kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Takie połączenie tworzy materiał, z którego powstają płyty o różnej wielkości i grubości. Ponieważ są bardzo funkcjonalne, to możemy wykorzystać je od salonu, przez łazienkę, po kuchnię.

Jak stworzyć ciekawą aranżację ściany za pomocą spieku kwarcowego?

Popularność płyt ze spieku kwarcowego polega na tym wynika z tego, że mogą imitować one różne materiały np. marmur, granit, beton czy drewno, zachowując przy tym wysoką odporność. Tym samym możemy dobrać spiek kwarcowy idealnie pasujący do naszych wnętrz. Również dzięki temu płyty świetnie sprawdzą się jako dekoracja ściany. Dobierzmy ich kolor do naszych podłóg, koloru farby na ścianach albo właśnie na odwrót – stwórzmy ścianę na zasadzie kontrastu. Do jasnej podłogi dobierzmy ciemną ścianę albo do ciemnych tapet dobierzmy jaśniejsze płyty imitujące marmur. Całość stworzy bardzo elegancki i oryginalny efekt.

Takie płyty mogą nam też posłużyć jako wykończenie ściany za kominkiem albo okładzinę schodów. Możemy nawiązać nimi do naszej dekoracyjnej ściany, żeby wszystko spinało się w całość.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense