Jaki kamień wybrać na elewację domu?

4 stycznia 2023

Nic tak nie wpływa na zewnętrzny wygląd naszego domu jak jego elewacja – dachówka, drzwi czy okna to tylko dodatkowe elementy. Dlatego właśnie warto postawić na stylową, trwałą i ponadczasową elewację z kamienia naturalnego. Jaki rodzaj wybrać, jeżeli chcemy cieszyć się nim przez lata?

Dlaczego warto zrobić elewację domu z kamienia naturalnego?

Kamień naturalny to wybór, który nada Twojemu domu elegancji oraz oryginalnego wykończenia. Taka elewacja będzie też idealnie pasować do naturalnego otoczenia Twojego domu. Dodatkowo kamień jest odporny na warunki atmosferyczne. Śnieg, deszcz czy wiatr mu niestraszne. Kamienie naturalne rzadko tracą kolor i połysk; wystarczy nałożyć na nie powłokę konserwującą, aby zabezpieczyć je przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Również ich montaż będzie stosunkowo prosty. Okładziny ścienne są łatwe w cięciu, dopasowaniu i montażu, co czyni je doskonałym wyborem na elewację. Ich instalacja zajmuje około połowy czasu w porównaniu z płytkami ceramicznymi.

Duży wybór wśród kamieni pozwoli dobrać elewację pasującą do Twojego domu oraz gustu – zarówno pod względem koloru, jak i kształtu. Jaki kamień sprawi się najlepiej na elewację?

Granit to kamień, który wytrzyma wszystko

Nie bez powodu ten rodzaj kamienia jest często wybierany na elewację. To jeden z najtrwalszych kamieni, który jest odporny na zarysowania. Ponieważ jest dostępny w wielu kolorach i wzorach, będzie pasował do domów w różnych stylach.

Elewacja ze spieku lub betonu architektonicznego

Jeżeli chcemy, żeby nasza elewacja odznaczała się na tle innych domów, to spiek lub beton architektoniczny będą ciekawym wyborem.  Wygląd to jednak nie wszystko – są też bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Beton architektoniczny zazwyczaj stosuje się w spokojnych kolorach jak szarości, beże i złamana biel. Ale może być barwiony na dowolny kolor. Spieki natomiast dostępne są w całej palecie barw, tutaj wybór zależy od gustu. Oba materiały są odporne na przebarwienia, więc taka elewacja może służyć nam naprawdę latami.

A może elewacja łupkowa?

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie łupka kamiennego. Stosuje się go głównie jako materiał wykończeniowy części elewacji w zakresie przyziemia i parteru budynku.  Łupki są nie  mniej dekoracyjne czy wytrzymałe. Ich nieregularna struktura nada naszemu domowi oryginalnego wyglądu.

Inne materiały?

Dodatkowymi kamieniami naturalnymi stosowanymi do wykonywania elewacji są piaskowiec, wapień lub trawertyn.

 

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense