Jak urządzić łazienkę przy użyciu onyxu?

28 lipca 2022

Onyks (onyx) to szczególnie piękny kamień naturalny o charakterystycznej strukturze. Jest to minerał o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i ciemniejszej, występującej niemalże w całej palecie barw. Daje bardzo ciekawy i nietuzinkowy efekt, który świetnie zaprezentuje się na przykład w łazience. Doradzimy jak go wykorzystać w Waszych wnętrzach.

Do jakich wnętrz pasuje onyks?

Ten niezwykły kamień idealnie sprawdzi się do nowoczesnych i eleganckich łazienek. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią eksperymentować. Onyks świetnie prezentuje się na dużych płytach, które tworzą monochromatyczne wzory. Jeżeli jeszcze bardziej chcemy podkreślić jego piękno, możemy zadbać o jego odpowiednie podświetlenie. Onyks jest na tyle przezroczysty, że podświetlanie wydobywa całą jego urodę.

Ponieważ onyks występuje w różnych barwach (od mlecznej bieli, żółcieni i beżów, po brązy, fiolety, czerń i intensywne zielenie), można wykorzystać go praktycznie w każdej łazience będąc jej ozdobą.

Jakie dodatki pasują do onyksu?

Ten rodzaj kamienia pasuje idealnie do złotych i srebrnych dodatków. Sprawią, że wnętrze naszej łazienki będzie prezentować się bardzo elegancko. Jeżeli nie boimy się odważnych rozwiązań, możemy zdecydować się też na czarną umywalkę albo obudowę prysznica a odpowiednio dobrany podkreśli jej nietuzinkowy styl.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense