Jak dbać o granitowy blat kamienny w kuchni?

6 lipca 2022

Granitowe blaty należą do jednych z najbardziej niezniszczalnych. Nie oznacza to jednak, że nie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przedstawiamy poradnik na temat dbania o granitowe blaty w kuchni.

Jak dbać o granitowe blaty na co dzień?

Po codziennych czynnościach w kuchni , na koniec warto przetrzeć blat mokrą ściereczką. Można do niej dodać płyn do mycia naczyń. To wyczyści wszelkie plamy, które pojawiły się na blacie w ciągu dnia. Jeżeli chcemy, żeby blat się błyszczał, można go wypolerować ściereczką z mikrofibry i płynem do szyb.

Jakich środków używać do czyszczenia granitowych blatów?

Chociaż granit jest bardzo wytrzymały, to nie powinniśmy jednak używać na nim wszystkich środków pielęgnacyjnych. Unikajmy tych na bazie kwasów, ponieważ mogą one sprawić, że blat będzie matowy. Unikajmy też sody oczyszczonej, która jest często zalecana jako środek do wszystkiego – może ona powodować odbarwienie się granitu. Z kolei płyny z olejami silikonowymi mogą pozostawić tłuste smugi, których chcemy się w końcu pozbyć. Dlatego właśnie najlepiej jest wybierać standardowy płyn do mycia naczyń, który w zupełności wystarczy do czyszczenia naszych blatów.

Impregnacja granitowych blatów – jak często ją wykonywać?

Oprócz codziennej pielęgnacji raz na rok (można też robić to częściej) należy zaimpregnować nasze granitowe blaty. Zapobiegnie to wnikaniu brudu w mikroszczeliny. Impregnacja stworzy na blacie warstwę ochronną. Przed tym zabiegiem blat trzeba oczywiście idealnie wyczyścić. Regularna impregnacja pozwoli nam cieszyć się tym elementem kuchni przez długie lata.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense