Jak dbać o blaty ze spieków kwarcowych?

28 czerwca 2022
wpis4

Spiek kwarcowy to coraz bardziej popularny materiał, z którego wykonywane są blaty kuchenne. Są bardzo uniwersalne, można je stosować zarówno w domu, jak i w ogrodzie, a przede wszystkim są wytrzymałe i odporne. Jeżeli będą odpowiednio użytkowane i pielęgnowane, będą służyć przez wiele lat, zachowując idealny stan. Dowiedz się, jak najlepiej dbać o blaty ze spieków kwarcowych.

Jak czyścić blaty ze spieków kwarcowych na co dzień?

Codzienne czyszczenie blatów ze spieków kwarcowych jest bardzo proste. O ile istnieją specjalne preparaty do czyszczenia spieku kwarcowego, większość zabrudzeń z powierzchni blatu da się usunąć za pomocą delikatnych detergentów i miękkiej szmatki lub łagodnej gąbki, namoczonej w ciepłej wodzie. Po umyciu blatu należy opłukać jego powierzchnię i osuszyć ręcznikiem papierowym lub suchą ściereczką.

Do codziennej pielęgnacji blatu ze spieku kwarcowego nie zaleca się stosowania:
● Silnych detergentów.
● Żrących środków.
● Detergentów zawierających wosk.
● Substancji nabłyszczających.
● Silnie ściernych detergentów.
● Metalowych narzędzi i drapiących gąbek drucianych.

Spiek kwarcowy wyróżnia się niską wchłanialnością płynów, dzięki czemu świetnie sprawdza się zarówno w kuchni, jak i łazience, ale jeżeli na blat ze spieku kwarcowego rozleje się kawa, herbata, wino, sok z cytrynu i inne płyny — powierzchnię blatu należy jak najszybciej wytrzeć i wysuszyć.

Jak usuwać bardziej odporne zabrudzenia z powierzchni blatu ze spieku kwarcowego?

Spiek kwarcowy jest materiałem odpornym na działanie wielu środków chemicznych i w razie pojawienia się silnych zabrudzeń, dopuszczalne jest użycie silniejszych detergentów o neutralnym lub kwasowym pH, detergentów na bazie rozpuszczalnika lub lekko ściernej gąbki. Kontakt tych środków z powierzchnią blatu ze spieku kwarcowego powinien być jak najkrótszy, a blat należy potem wypłukać dużą ilością wody i wysuszyć ręcznikiem papierowym czy ściereczką. Uporczywe, zaschnięte zabrudzenia najlepiej delikatnie usuwać przy użyciu drewnianej szpatułki.

Aby jak najlepiej chronić blat ze spieku kwarcowego i ułatwić usuwanie plam czy zabrudzeń, zalecana jest regularna impregnacja blatu.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense