Gdzie można zastosować spieki kwarcowe ?

26 sierpnia 2022

Spieki kwarcowe to bardzo modny ostatnio materiał, który coraz chętniej wybieramy do naszych domów i mieszkań. Te wielkoformatowe płyty mogą mieć wiele zastosowań – przedstawiamy kilka z nich.

Czym są spieki kwarcowe?

Powstają one z mieszaniny kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Powstałe dzięki tej mieszance płyty dają bardzo ciekawy efekt. Są one nie tylko eleganckie i oryginalne, ale też bardzo funkcjonalne. Dzięki wielu kombinacjom kolorystycznym mogą imitować naturalny kamień, ale też beton, drewno czy węgiel. Dzięki temu nadają się do wielu pomieszczeń – zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się spieki kwarcowe?

Ten rodzaj płyt sprawdzi się na pewno w salonie, korytarzu albo w przedpokoju. Można wykorzystać go na podłodze, ale również jako okładzinę ścienną. Ze spieków można również tworzyć blaty łazienkowe i kuchenne, co da nam bardzo nowoczesny efekt. Dodatkowo spieki można potraktować jako okładzinę na schodach albo wykończyć nimi dekoracyjnie kominki.

Jak widać jest to bardzo uniwersalny materiał, którym możemy wykończyć praktycznie cały dom. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni kolor i wzór.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense