Dlaczego warto ułożyć kamień naturalny na podłodze?

8 września 2022
blog wrzesien- posadzki

Dlaczego warto ułożyć kamień naturalny na podłodze?

Piękna i trwała  – to dwie cechy podłogi z naturalnego kamienia, których nie przebije żaden inny rodzaj okładziny. Mnóstwo rodzajów i kolorów kamienia pozwala na wybranie odpowiedniego typu nie tylko pod względem piękna i  naszego gustu, ale też funkcjonalności pomieszczeń.

Kamienna podłoga może mieć wiele odsłon

Podłogi z kamienia ze względu na swoją wytrzymałość  wybierane są zazwyczaj do kuchni, holu lub korytarza. Podczas użytkowania nie trzeba obawiać się o zarysowania brudem przyniesionym z zewnatrz albo upuszczeniem na nią np. noża kuchennego. Jednak kamienna podłoga może być wykorzystana w większości pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Dzięki dużemu wyborowi rodzajów kamienia oraz ich kolorów, możemy nadać posadzkom  różne style w naszych pomieszczeniach. Na przykład w salonie marmurowa  podłoga da nam poczucie luksusu, podczas gdy kamienna podłoga w sypialni – w połączeniu z  dywanem czy drewnem nada jej wrażenie ciepła i przytulności.

Podłogi kamienne są odporne na wilgoć i w przeciwieństwie do drewna nie odkształcają się, dzięki czemu idealnie nadają się również do łazienek.

Kamień naturalny czy też ostatnio bardzo modny i popularny spiek kwarcytowy jest świetnym materiałem do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym gdyż bardzo dobrze przewodzi ciepło.

Jakie są rodzaje podłóg kamiennych?

Na posadzki można zastosować różne rodzaje kamienia, w tym: marmur, wapień, piaskowiec, granit jak i spiek kwarcytowy Jego wybór zależeć będzie od funkcji pomieszczenia, w którym chcemy go ułożyć oraz od efektu końcowego jaki chcemy osiągnąć. Zarówno granit jak i spiek kwarcytowy doskonale nadają się do kuchni, ponieważ są bardzo trwałe, odporne na intensywne użytkowanie natomiast marmur będzie świetnie się nadawał do stworzenia bardziej luksusowego wyglądu w łazience. Wybór podłogi kamiennej to duże zobowiązanie na przyszłość, dlatego dobrze jest go przemyśleć i wziąć pod uwagę to, czy za kilka lat nie będziemy chcieli zmienić wystroju wnętrz.

https://kamien.pl/wp-content/uploads/2022/03/modeco-stone-1.png
O Nas
Modeco Stone działa w branży obróbki oraz montażu kamieni naturalnych już od 2000 roku. Jako jeden z liderów na rynku, od ponad 20 lat zajmujemy się importem granitu, kwarcytu, trawertynu, piaskowca, marmuru, konglomeratu i spieku z całego świata.
Nasz Instagram

All Rights Reserved © 2022 Modeco Stone | Wykonanie TrendSEO.pl | Pozycjonowanie Grupa Tense